Tomáš Cikán / grafický design

Vzdělání
  • gymnázium Jižní město

  • Vysoká škola uměleckoprůmyslová, obor grafický design

  • SIDE2 (Tomáš Machek) – stáž

  • Rostislav Vaněk – typografická stáž

  • rekvalifikační kurz SŠMGT Praha

Pracovní pozice
  • Ogilvy CID – designer

  • Dynamo design – designer

  • Magazín Metropole Zličín – art director 

  • French restaurant Art Nouveau in Prague – externí designer 

  • SŠMGT Praha – učitel odborné praxe

  • Rock For People – externí designer

  • LaTaupe – art director

  • Scholastika – lektor kurzu pro veřejnost Grafický design II

Kolektivní výstavy
  • Nethworks.cz – divadlo Archa

  • Prague NY24 – kulturní centrum DOX

Reference
Knižní nakladatelství

Archa, Argo, Ikar, Kniha Zlín, Leda, Lindeni, Motto, NLN, Paseka, Plus, Práh, TalentProArt​, (zahraniční) Gyldendal

Logo a korporátní
identita

Rock For People, Pilsner Urquell, Jihomoravský kraj, Alšova jihočeská galerie, George Prime Burger, Ústav pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí, Mandarin Oriental – restaurace Spices, Středočeské inovační centrum – SIC, Národní ústav pro výzkum inovativních technologií – NÚVIT, Technicpark, Galerie umění pro děti, Nouvelle Prague Festival

tom.jpg
Seznam realizovaných knih

ARGO

Andrzej Tichý – Mizérie

Bram Presser – Hrst hlíny

Iain MacGregor – Checkpoint Charlie

Isaac Bashevis Singer – Rudovláska Kejle

Ivana Dobrakovová – Matky a kamioňáci

Jan Novák – Milionový jeep

Jan Novák – Těžký prachy

Jasmine Wargaová – Jiné jméno pro domov

Jonathan Miles – Chodící zázrak

Josef Pánek – Jsem jejich bůh!

Leila Slimani – Země těch druhých; Válka, válka, válka

Marcin Wicha – Věci, kterých jsem se nezbavil

Marieke Lucas Rijneveld – S večerem přichází tíseň

Martyna Bunda – Bezcitnost

Martyna Bunda – Modrá kočka

Maxim Biller – Šest kufrů

Reiner Stach – To že je Kafka? 99 odhalení

Sally Rooneyová – Normální lidi

Sally Rooneyová – Rozhovory s přáteli

Shirley Jacksonová – Loterie a jiné povídky

Sigridur Hagalin Björnsdóttir – Ohně. Láska a jiné katastrofy

Véronique Mouginová – Kudy projde jehla

Vojtěch Kolman – Noc, v níž se pořádají medvědí hony na zajíce

ARCHA

Carl Sandburg – Definice poezie

Michael Třeštík – Noc s Holanem

Euromedia

HS Chandler – Stupně viny

Jasper DeWitt – Pacient

Kylie Brant – Tanči jen pro mě

Mirka Skočílková – Kdo věří na zázraky

Sascha Rothchild – Sladká pomsta

IKAR SK

Anton Hykisch – Bezhlavý čas

Darren Sugrue – Predpoveď

Roberto Sendoya Escobar – Escobarov syn: Prvorodený

KNIHA ZLÍN

Andrea C. Hoffmannová – Místo, odkud není návratu

Clark Ashton Smith – Vládce snů

Herbert George Wells – Strůjci nových časů

Lenka Vochocová, Jana Rosenfeldová – Na moři, za plotem, na síti

Michael Crichton – Velká vlaková loupež

Michael Mareš – Nápad za miliardu

Kit Yates – Matematika pro život

Zelda Fitzgerald – Poslední valčík je můj

Björn Natthiko Lindeblad – Moudrost mnicha

Bill Bryson – Tělo: příručka pro uživatele

Neil deGrasse Tyson – Dopisy astrofyzika

Václav Smil – Čísla nelžou

Shäron Moalem – Lepší polovička

LEDA

Eddy de Wind – Konečná stanice Osvětim

Emily Brontëová – Na větrné hůrce

Iain Reid – Sok

Isaak Babel – Rudá jízda

Janelle Brown – Naposledy se ohlédni

Primo Levi – Je-li toto člověk

Primo Levi – Když ne nyní, kdy?

Stephen Giles – Chlapec za klíčovou dírkou

LINDENI

A.J. Park – Prvá lož

Alex Michaelides – Tichá pacientka

Cara Hunter – V tme

Clare Mackintosh – Prečo si ma tu nechal

Cristina Alger – Bankárova žena

Daniel Kehlmann – Tyll

Dominik W. Rettinger – Neviestky Osvienčimu

Greer Hendricks, Sarah Pekkanen – Anonymné dievča

Greer Hendricks, Sarah Pekkanen – Manželka medzi nami

John Irving – Ako oslobodiť medvede

Julia Dahl – Neviditelne mesto

Karen Cleveland – Musím to vediet

Kelly Parsons – Pod nož

Lesley Kara – Fáma

Mike Gayle – Muž, ktorého asi poznám

Nicolas Beuglet – Diabolsky ostrov

Nicolas Beuglet – Komplot

Nina F. Grünfeld – Frida

Noémi Bogyó – Slepé škvrny

Pam Jenoff – Vlak sirot

Robert Bryndza – Devať brestov

Ruth Ware – Smrť pani Westawayovej

Ruth Ware – Žena v kajute 10

Volker Kutscher – Mokrá ryba

Wojciech Dutka – Čierna a purpurová

NLN

Nina Špitálníková – Svědectví o životě v KLDR

Nina Špitálníková – Svedectvo o živote v KĽDR

PASEKA

Enrigue Álvaro – Náhlá smrt

Iva Procházková – Nekompromisně

Joan Peruga – Neviditelná republika

Mark Galeotti – Musíme si promluvit o Putinovi

Zuzana Dostálová – Soběstačný

PLUS

Adam Chromý – Mimo provoz

Adam Chromý – Rekviem za Pluto

Ann Leckie – Ve službách spravedlnosti

Antonín Mazáč – Letargie

Barry Eisler – Boží oko

Bob Shaw – Dvojníci v čase

Bob Shaw – Jiné dny, jiné oči

Charlie Human – Apokalypsa na počkání

Clark Ashton Smith – Mimo prostor a čas

Conn Iggulden – Válka růží - Bouře

Conn Iggulden – Válka růží - Drak

Conn Iggulden – Válka růží - Dynastie

Conn Iggulden – Válka růží - Trojice

Didier Decoin – Úřad pro zahrady a rybníky

Federico Axat – Poslední hra

Francis Scott Fitzgerald – Za tebe bych život dal

Geir Tangen – Maestro

Geir Tangen – Srdcerváč

Gin Phillips – Tři hodiny v ZOO

Herbert George Wells – Vynálezci zázraků

Ivan Landsmann – Pestré vrstvy

Ivan Landsmann – Smetanová revoluce

Jakub König – Když piješ...

Jan Faktor – Jiříkovy starosti

Jan Poláček – Malostranský ďábel

Jerzy Pilch – Nenávratně ztracené leváctví

Jessica Cornwell – Hadí listiny

Jiří Machalický – Depozitář

Joe Dunthorne – Ponorka

John Wray – Spodek

John Wyndham – Kukly

Joseph Heller – Gold za všechny peníze

Joseph Heller – Hlava XXII

Joseph Heller – Zavíráme

Joseph Knox – Sirény

Karen Joy Fowler – Černé sklo

Luke Allnutt – Nebe je naše

Marek Toman – Neptunova jeskyně

Mark Douglas-Home – Mořský detektiv

Mark Douglas-Home – Vešla do moře

Mark Douglas-Home – Zlověstné vlny

Matěj Forman, Irena Vodáková – Už se vaří má panenko

Michael Crichton – Dračí zuby

Michael Crichton – Vycházející slunce

Michael Koryta – Kdo mi jde po krku

Ondřej Sekora – Deníky Ondřeje Sekory 1944–1945

Péter Gárdos – Horečka nad ránem

Petr Hugo Šlik – Tržiště

Rawi Hage – Karneval

Robert Karjel – Africká mise

Robert Karjel – Švéd

Robert Ryan – Krajinou mrtvých mužů

Robert Ryan – Mrtví neutečou

Robert Ryan – Záhada mrtvých mužů

Rupert Thomson – Ty a nikdo jiný

Samuel Bjork – Clona

Samuel Bjork – Sova

Samuel Bjork – V lese visí anděl

Simona Bohatá – Máňa a my druzí

Stefanie de Velasco – Tygří mlíko

Tom Perrotta – Pozůstalí

Vea Kaiser – Popdechovka

Zdeněk Vyhlídal – Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej...

PRÁH

Alan Feuer – El Jefe

Antonio Scurati – Mussolini muž prozřetelnosti

Antonio Scurati – Mussolini syn XX. století

Christian Davenport – Vesmírní baroni

David Attenborough – Život na planetě Zemi

Edith Eger – Dar volby

Frans de Waal – Mámino poslední objetí

Gábina Pokorná – V hlavě

Jaclyn Dunneová – Mysl. Tělo. Zázrak

Jitka Juliet Navrátilová – Myslet srdcem

Kristýna Srovnalová – Lovci sexu, sběrači lásek

Lisa Genova – Zrádná paměť

Warren Farrell, John Gray – Krize chlapectví

MOTTO

Barbora Hu – Asána jako symbol

Jan Flaška – Za každou cenu

Jiří Březina – Mizení

Jiří Březina – Polednice

Jiří Březina – Promlčení

Jiří Březina – Vzplanutí

Kateřina Pantovič – Kdo se postará o Annu

Lucie Verrall – Chodivá tráva

Markéta Lukášková – InTyMně

Markéta Lukášková – Losos v kaluži

Markéta Lukášková – Majonéza k snídani

Markéta Lukášková – Panda v nesnázích

Markéta Lukášková – Vlaštovka v bublině

Martin Váša – Dělám si to sám

Martin Váša – Zůstane to v rodině

Michael Třeštík – Aspoň jsem to zkusil

Michael Třeštík – Chceš-li rozesmát pánaboha

Michael Třeštík – Hodně jsem nikde

Michael Třeštík – Hodně starej jaguár

Michael Třeštík – Jen aby, řekla moje žena

Michael Třeštík – Ledaže se spletu

Michael Třeštík – Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče

Michael Třeštík – Umění vnímat umění

Michael Třeštík – Umění vnímat umění pro děti a rodiče

Michael Třeštík – Zdi tvé

Michael Třeštík, Tomáš Třeštík – Katka

Michaela Dombrovská, Lucie van Koten – Krásná tvář

Michaela Klevisová – Drak spí

Michaela Klevisová – Dům na samotě

Michaela Klevisová – Kroky vraha

Michaela Klevisová – Ostrov šedých mnichů

Michaela Klevisová – Prokletý kraj

Michaela Klevisová – Sněžný měsíc

Michaela Klevisová – Zlodějka příběhů

Michaela Klevisová – Zmizela v mlze

Michaela Škultéty – Život a jiné nesrovnalosti

Rosa Ribas – Neviditelná superhrdinka

Tomáš Třeštík – Po povrchu

Zhořová Jana – Krasoprostor